Veselībai

Botulīna injekcijas ārstējot muskuļu distonijas un spasticitāti

Botulīna injekcijas tagad arī Valmierā

Botulīna injekcijas kombinācijā ar fizioterapiju un fizikālo terapiju muskuļu spasticitātes ārstēšanā tagad pieejamas arī Vidzemes slimnīcas Rehabilitācijas centrā Valmierā Dr. Ā. Zvaigznes vadībā.

 Vidzemes slimnīcā strādā profesionāli un daudzpusīgi rehabilitācijas speciālisti fizioterapeiti: logopēds, deju un kustību terapeits, ergoterapeits, ūdensdziedniecības jeb hidroterapijas speciālisti, fizikālās terapijas speciālisti, kas veic elektroterapijas, ultraskaņas terapijas, aukstuma un siltuma terapijas procedūras. Nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīti arī uztura speciālists, psihologs un sociālais darbinieks, stāsta Zvaigzne.

 Spasticitātes rehabilitācijas programma kopumā ir universāla, kas detaļās tiek pielāgota konkrētajam pacientam. Programma sākas ar fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsta konsultāciju, kurā tiek izvērtēts pacienta objektīvais stāvoklis. Seko individuāla rehabilitācijas plāna izstrāde, kurā ietilpst botulīna injekcijas, pacienta novērošana un atkārtotas botulīna toksīna injekcijas. Atkarībā no individuālā plāna un spasticitātes smaguma notiek fizioterapijas un ergoterapijas nodarbības. Ergoterapeits palīdz izvēlēties individuāli pielāgotas ortozes. No fizikāliem faktoriem biežāk izmantojam aukstumterapiju, retāk siltumterapiju.

Zīdaiņu un bērnu medicīniskajā rehabilitācijā Vidzemes slimnīcā īpaši specializējušās fizioterapeites, norāda Zvaigzne. Arī bērniem spasticitātes rehabilitācijā ar labiem panākumiem izmantojamas botulīna toksīna injekcijas, protams, kompleksā ar fizioterapijas un citām nodarbībām. Stacionārā tiek strādāts gan ar bērniem no bērnu slimību nodaļas, gan ar zīdainīšiem no jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas, kur arī apmācām tuviniekus aprūpēt zīdaini mājas apstākļos. Ambulatori dienas stacionārā palīdzību sniedz bērniem ar iedzimtām slimībām, ar cerebrālo trieku, reimatoloģiskiem artrītiem, pēc traumām.

Uz rehabilitāciju Vidzemes slimnīcā regulāri piesakās arī Gulbenes, Madonas, Valkas, Cēsu, Limbažu iedzīvotāji. Viņi slimnīcā nokļūst ar ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījumu, starplaikā starp nodarbībām un procedūrām uzturas vienvietīgās vai divvietīgās istabās, par atsevišķu samaksu četras reizes dienā saņemot maltīti.

Konsultāciju par Vidzemes slimnīcā pieejamajiem rehabilitācijas pakalpojumiem iespējams saņemt, sazinoties ar nodaļas administratori – tālrunis 64202584, mobilais tālrunis 26310234 un vienojoties par vēlamo konsultācijas laiku.

Tāpat vairāk informācijas par slimnīcā sniegtajiem pakalpojumiem iespējams atrast viņu mājas lapā.

Lasi arī...

http://botulinainjekcijas.lv/category/svisana / http://botulinainjekcijas.lv/category/botulina-injekcijas / http://botulinainjekcijas.lv/category/distonija / cerebala-trieka / http://botulinainjekcijas.lv/category/spasticitate
     
               

Sadarbības partneri