Skaistumam

BOTULĪNA INJEKCIJAS PRET KRUNCIŅĀM UN PĀRMĒRĪGU SVĪŠANU

Piesakies konsultācijai ŠEIT! Pieteikties

Patiesība un mīti par botulīna injekcijām

I Mīts – botulīna toksīnu izmanto tikai estētiskajā medicīnā

Botulīna injekcijas plaši izmanto dažādu ar izmainītu muskuļu tonusu saistītu slimību ārstēšanā. Visplašākais pielietojums ir bērnu cerebrālās triekas un pēc insulta spasticitātes simptomu mazināšanā, kā arī dažādu muskuļu distoniju, piemēram, “greizais kakls” vai sejas muskuļu “raustīšanās” ārstēšanā. 

Šobrīd vairākas no iespējamām botulīna injekciju pielietošanas indikācijām tiek intensīvi pētītas. 

II Mīts - botulīna injekcija ir ķirurģiska procedūra

Procedūra ir parasta injekcija ar ļoti smalku adatiņu. Tā pieder pie t.s. “pusdienlaika procedūrām”. Speciāla sagatavošanās un anestēzija nav nepieciešama, bet, protams, pirms procedūras būtu ieteicams konsultēties ar speciālistu, lai iegūtais efekts atbilstu  gaidītajam.

 

III Mīts - Botulīna injekciju iedarbība ir mūžīga

Injekciju iedarbība ilgst vidēji 4 līdz 8 mēnešus. Tas ir tāpēc, ka botulīns uz laiku bloķē nervu impulsu pārvadi muskuļos. Tā atjaunojas dabiskā veidā, un muskulis atsāk darboties.

 

IV Mīts - Botulīna injekcijas ir dārgas un nepieejamas

Injekcijas ir pieejamas visās labākajās Latvijas plastikas un dermatoloģijas klīnikās, to cena ir atkarīga no nepieciešamā botulotoksīna daudzuma un ārsta darba.

 

V Mīts - Botulīna injekcijas ir ļoti sāpīgas, un tām ir daudz blakusparādību

Šis ir visbiežāk sastopamais mīts.

Botulīna injekcijas nav vairāk sāpīgas par injekciju, kas veikta ar smalku adatu.

Šīm injekcijām ir augsts drošības profils un laba panesamība. Dažreiz injekcijas vietā var izveidoties zilums. Blakusparādības visbiežāk rodas no nekvalitatīvas un nepareizas injekciju veikšanas. Tāpēc izvēlieties pieredzējušu specialistu, kuram varat uzticēties!

 

VI Mīts - Lai saņemtu botulīna injekcijas, jābūt vismaz 30 gadus vecam

No estētikas viedokļa vairumam cilvēku līdz 30 gadu vecumam botulīna injekcijas nav nepieciešamas, tomēr daži cilvēki izvēlas ārstēšanu arī šajā vecumā.

Dažu slimību, piemēram, bērnu cerebrālās triekas, gadījumos injekcijas veic jau zīdaiņu vecumā.

 

VII Mīts Efekts redzams uzreiz pēc botulīna injekcijas

Botulīna injekciju iedarbība ir pakāpeniska un individuāla. Pirmo efektu sajutīsiet jau nākamajā dienā, bet maksimums tiks sasniegts pēc apmēram 2 nedēļām. Tas nodrošina arī procedūras diskrētumu, jo apkārtējiem liek domāt, ka jūs vienkārši izskataties jo dienas, jo labāk.


Piesakies konsultācijai ŠEIT! Pieteikties

Sadarbības partneri