Skaistumam

BOTULĪNA INJEKCIJAS PRET KRUNCIŅĀM UN PĀRMĒRĪGU SVĪŠANU

Piesakies konsultācijai ŠEIT! Pieteikties

Jautājumi un atbildes

Šodien ar dažiem smalkiem dūrieniem varam iegūt kosmētiskās operācijas efektu. Jā, tās ir botulīna injekcijas. Un, ja reiz salīdzinām ar kosmētisko operāciju, tas ir krietni ērtāk, lētāk un patīkamāk paveicams process, kaut, protams, efekts nav tik ilglaicīgs, toties vienkārši atkārtojams. Tieši tādēļ botulīns pārliecinoši izkonkurējis citas estētiskās medicīnas metodes. Un arī radījis virkni jautājumu.

Kas ietekmē ādas novecošanās pazīmju, krunciņu veidošanos sejā?

Ādas novecošanās ir dabīgs process, tas skar katru. Pēc 30 gadu vecuma āda kļūst sausāka un neelastīgākā, tādēļ sāk parādīties pirmās krunciņas. Krunciņu veidošanos ietekmē iedzimtība, UV starojums, smēķēšana un pastiprināta mīmika. Arī dusmošanās, stress vai pat bieža smiešanās paātrina grumbiņu veidošanos!

Cik sen botulīna injekcijas izmanto kosmetoloģijā?

Grumbiņu izlīdzināšanai botulīna injekcijas izmanto kopš deviņdesmito gadu sākuma, bet Latvijā šo metodi izmanto kopš 1999. gada. Botulīna injekcijas radīja apvērsumu kosmetoloģijā – ķirurģiska iejaukšanās vairs nebija vienīgais lieliska izskata nodrošinātājs.

Kādā vecumā var sākt domāt par šīs metodes izmantošanu?

Botulīna injekcijas var sākt izmantot, kad ievēro sejā krunciņas un sejas krēmi nesniedz vēlamo rezultātu. Visbiežāk injekcijas veic no 25 – 30 vecuma, bet tās var izmantot jebkurā vecumā, kad problēma saistīta ar mīmikas krunciņām.

Kādēļ šī metode ir tik populāra?

Botulīna injekciju popularitātes pamatā ir to vienkāršība un efektivitāte. Tās aizņem minimālu laiku un sejā neparādās procedūras sekas. Injekcijas iespējams veikt pat pusdienu pārtraukumā un pēc tam atgriezties darbā.

Cik ilgā laika periodā parādās injekcijas efekts?

Botulīna injekciju efekts parādās 4. – 6. dienā pēc procedūras, bet stabilizējas 15. – 21. dienā. Efekts saglabājas 6 – 9 mēnešus.

Kādos sejas rajonos injekcijas ir visefektīgākās?

Visaugstāko efektivitāti šī metode uzrāda starpuzacu, pieres un acu rajona krunciņu likvidēšanai.

Vai pirms injekciju veikšanas nepieciešama speciāla sagatavošanās?

Nē, speciāla sagatavošanās nav nepieciešama, kā arī nav nepieciešams veikt analīzes. Tomēr jebkurā gadījumā ir svarīgi konsultēties ar ārstu, kurš veiks injekcijas, saskaņojot vēlmes un iespējas.

Vai procedūra ir sāpīga?

Nē, injekcijām tiek izmantota smalka adatiņa. Narkoze vai citas atsāpināšanas metodes nav nepieciešamas.

Kas ietekmē iegūtā efekta ilgumu?

Efekta ilgums un noturība atkarīga no sejas kopšanas, mīmikas paradumiem, individuāliem faktoriem un ārējās vides ietekmes. Regulāri veicot injekcijas, intervāli starp injekcijām pagarinās.

Kā iespējams procedūras efektu paildzināt?

Botulīna injekciju efektu iespējams paildzināt ar rūpīgu un regulāru sejas ādas kopšanu. Tāpat arī atkārtotu injekciju rezultātā mīmikas krunciņas veidojas mazāk.

Vai botulīna injekcijas var kalpot kā krunciņu profilakse?

Klīniskie pētījumi liecina, ka regulāri veiktas botulīna injekcijas darbojas kā profilakse pret jaunu mīmikas krunciņu veidošanos un esošo padziļināšanos. Izskaidrojums tam vienkāršs – regulāri atslābinot muskuli, sejai zūd pieradums to darbināt un veidot noteiktas izteiksmes, piemēram, nīgruma izteiksmi pieres daļā. Tāpēc der apsvērt, kad sākt šo procedūru, – kad jau izveidojušās pamatīgas rievas un vairs nav nekādi nomaskējamas vai arī parādoties pirmajām vēl amizantajām rieviņām.

Kādos gadījumos neiesaka veikt botulīna injekcijas?

Botulīna injekcijas neiesaka lietot gadījumos, kad ir zināma alerģija pret kādu no injicējamo zāļu sastāvdaļām, kā arī grūtniecības un zīdīšanas laikā, atsevišķu nervu-muskuļu slimību gadījumos un ja sejas daļā, kurā paredzēts veikt injekciju, ir iekaisuma process.

Vai pēc procedūras būtu vēlams apmeklēt  kosmetologu?

Jā, jo rūpīga un regulāra ādas kopšana paildzina botulīna injekciju efekta noturību.

Vai botulīna injekciju rezultāti var atšķirties?

Jā, individuāli rezultāti var būt atšķirīgi. Lai iegūtu labāko procedūras rezultātu, svarīgi izvēlēties sertificētu speciālistu, kurš botulīna injekciju veikšanai izmanto kvalitatīvu preparātu.

Kāpēc ir svarīgi izvēlēties sertificētu speciālistu?

Pēdējos gados Latvijā tiek ievesti krievu, ukraiņu, ķīniešu un pat korejiešu pakaļdarinājumi – botulīna preparāti bez starptautiski atzītas sertifikācijas, bet par krietni zemākām cenām. Diemžēl skumjš ir bieži dzirdētais stāsts: «Mana friziere dodas uz Maskavu, var atvest tev arī botulīnu par cilvēcīgu cenu...» Izmantojot pakaļdarinājumu, iznākums var būt dažāds – labākajā gadījumā jūs vienkārši nesaņemsiet gaidīto efektu, bet var būt arī sliktā ziņa ar ļoti nepatīkamu rezultātu. Tāpēc botulīna injekcijas ieteicams veikt pie ārsta (nevis kosmētiķes vai visādi citādi lieliskas medmāsas, kas apguvusi šo metodi kursos), kārtīga profesionāļa – kvalificēta plastikas ķirurga, dermatologa vai ārsta - kosmetologa, kas būs arī garants tam, ka saņemsiet drošu preparātu. Silts ieteikums – pievērsiet uzmanību arī ārsta pieredzei. Jo lielāka tā būs, jo pārliecinošāku un gaumīgāku rezultātu iegūsiet.

Kā botulīna injekcijas darbojas?

Ar botulīna palīdzību tiek bloķēts impulss no nerva uz attiecīgo sejas muskuli. Rezultātā tiek atslābināti noteikti sejas muskuļi un novērsta to saraušanās. Pēc botulīna ievadīšanas āda kļūst gluda un grumbas izlīdzinās. Savukārt neskartie sejas muskuļi turpina darboties, saglabājot dabisku sejas izteiksmi. 

Kā notiek botulīna injicēšana?

Pēc ādas dezinfekcijas botulīns ļoti precīzi un nelielā daudzumā tiek injicēts nepieciešamajās sejas zonās. Injekcijai tiek izmantota ļoti smalka mikroadata.

Piesakies konsultācijai ŠEIT! Pieteikties

Sadarbības partneri